Artykuły z dnia: 01-04-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 01-04-2020

Jared Leto o roli w filmie „Morbius”: „To całkiem złożona postać”

Jared Leto słynie z tego, że lubi wcielać się w niekonwencjonalne i charakterystyczne postaci. Z jego filmowego dorobku wynika, że najlepiej czuje się w rolach samotników, którzy dźwigają na swoich barkach bagaż życiowych doświadczeń. Jedną z jego pierwszych aktorskich kreacji w tym kl...

Data publikacji: 01-04-2020

Borys Szyc i Justyna Nagłowska zostali rodzicami! Jak dali maluchowi na imię?

Borys Szyc na swoim Instagramie, na początku listopada, zdradził, że jego żona – Justyna Nagłowska – i on spodziewają się swojego pierwszego wspólnego dziecka. Aktor nie trzymał w tajemnicy tego, jakiej płci będzie maluch. Wszyscy więc wiedzieli, że spodziewa się on syna. Teraz sz...

Data publikacji: 01-04-2020

Kryminaliści boją się koronawirusa. W czasie pandemii przestępczość w województwie śląskim spadła o połowę

W czasie pierwszych kilkunasty dni od wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, przestępczość w województwie śląskim spadła o połowę. Jeżeli chodzi o działkę narkotykową, to nawet o 70 proc. - Rzeczywiście odnotowaliśmy spadek różnego rodzaju zdarzeń kryminalnych - mówi podinsp. Aleksandra Nowara. Wszystko wskazuje na to, że również przestępcy zastosowali się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i zostali w domach.

Data publikacji: 01-04-2020

W Górnośląskim Centrum Medycznym w Ochojcu powstaje polowa izba przyjęć. Będzie się składać z 9 kontenerów

W jednym z największych szpitali w Polsce stawiana jest właśnie polowa izba przyjęć. Będzie się składała z dziewięciu kontenerów. Wszystko dlatego, że czeka nas wzrost zachorowań na Covid-19.

Data publikacji: 01-04-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 01-04-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 01-04-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 01-04-2020

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic [MAPS, STATISTICS] 01.04.2020

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic [MAPS, STATISTICS] 01.04.2020 Data sources: WHO, CDC, ECDC, NHC, DXY, 1point3acres, Worldometers.info, BNO, state and national government health departments, and local media reports.

Data publikacji: 01-04-2020

Wybory prezydenckie a koronawirus MEMY. Andrzej Duda i inni politycy wykpieni przez internautów w memach za kampanię w epidemii [1.04.20]

Wybory prezydenckie rozpalają wyobraźnię internautów, którzy nie mogą nie skomentować przedwyborczej burzy w mediach. Polska walczy z epidemią koronawirusa, przez co pojawia się sporo głosów, że wybory należy przesunąć. Partia rządząca póki co nie chce o tym słyszeć. Przeciwny jest też Andrzej Duda, który w internetowym Q&A zapowiedział, że „jeżeli są warunki, by iść normalnie do sklepu, to są też warunki, by pójść i zagłosować”. Tak gorącą atmosferę starają się tonować internauci, którzy w memach wyśmiewają zakusy polityków. Zarówno partia rządząca, jak i partie opozycyjne, są punktowane w politycznych obrazkach. Zobacz najlepsze polityczne memy ostatnich dni!

Data publikacji: 01-04-2020

Backstreet Boys zostali w domu i... nagrali wyjątkowy teledysk

W ramach akcji charytatywnej #iHeartConcertOnFOX amerykański zespół Backstreet Boys stworzył nowy teledysk do jednego ze swoich największych hitów I Want It That Way. Panowie postanowili nagrać do niego sceny osobno ze swoich domów.

Data publikacji: 01-04-2020

Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego – podano szczegóły

Nie ulega wątpliwości, że cała polska kultura, wręcz kultura światowa, poniosła wielką stratę wraz z przejściem Pana Profesora do wieczności – mówił abp Marek Jędraszewski. Na stronie archidiecezji krakowskiej poinformowano również o szczegółach pogrzebu kompozytora.

Data publikacji: 01-04-2020

Skradziono obraz van Gogha. Z muzeum zamkniętego z powodu epidemii

Obraz Vincenta van Gogha Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną został skradziony z amsterdamskiego muzeum Singer Laren - poinformował w poniedziałek dyrektor muzeum. Obrabowana placówka była zamknięta w związku z epidemią koronawirusa.

Data publikacji: 01-04-2020